A brassóiak “házi hegyére” kirándultunk szombaton, 2025 február 8-án. A Keresztényhavason már a kisbakancsosokkal is jártunk néhányszor, főleg a forgalmasabb Brassó Pojána, a csúcs környékét céloztuk meg, de voltunk kétnapos vándorláson is Predeál és Brassó között. Most egy számunkra kevésbé ismert vidékre mentünk éspedig a Rakodó környékére.
Gyönyörű téli időben volt részünk a túra alatt. Minden tökéletes volt: hideg, tiszta égbolt, napsütés. Épp a hó hiányzott, csak a magasabb részen volt részünk belőle, ahol vékonyan szórta be a tájat. Mint egy sütemény, amelyet porcukorral szórunk be. Reggel vonattal utaztunk Brassóba, az ablakból több őzet és rókát is meg lehetett tekinteni, ahogyan a mezőn sétáltak. Brassói állatkerthez autóbusszal mentünk, onnan kezdődött gyalogtúránk (650 m / 9,30 h). Összesen 22-en indultunk útnak az állatkert parkolójából, jó volt találkozni régi arcokkal akik ismét eljöttek kirándulni. Már indulásunkat követően a piros sáv jelzés egy meredek kapaszkodóval vezetett felfele, majd egy jó ideig ebben a stílusban haladtunk. A piros sávot kék sáv, majd sárga kereszt váltotta fel, meredeken kapaszkodtunk,majd könnyed ösvényen sétáltunk. Közben a csupasz faágak között kiláttunk a Keresztényhavas csúcsára, a Nagykőhavasra, de még a Báj havast és a Bucsecs sarkát is megpillantottuk. Ezen az emelkedős részen többször megálltunk pihenni, falatozni. Időnk volt bőven és a napsugarak is jól besütöttek a lombtalan fák közé, amit nagyon élveztünk. Egyre fennebb a fagyos talajon megjelent a hó is, de csak nagyon vékony réteg borította az erdő avarját. Na de ennek is szerfelett örvendtünk, legalább valamelyest hasonlított egy februári képhez. Ilyen módon és körülmények között értünk fel a Rakodó tetejére, ahol csúcsfotót készítettünk (1269 m / 12,30 – 13,15 h).
A csúcsot is erdő fedi, tehát kilátással nem büszkélkedhettünk, de a beszűrődő napfény letelepedésre “kényszerített”. Pihenés és ellazulás közben a gyerekek inkább az aktív pihenést választották. Fúrták, faragták egy kiszáradt fatörzset, alig tudtuk félbeszakítani őket a munkából. A Vizes-völgy felé vettük utunkat, először egy kényelmes, havas ösvényt követtünk addig az ösvényig, amely a Cenk felől jön fel. Itt egy elrejtett geoládát is talált az ifjú Sándor, aki nagy előszeretettel kutatja ezeket kirándulásai során. Leereszkedünk egy forrás mellett, majd Brassó Pojána felé térünk és átszeljük a Vizes-völgy patakát (1050 m / 15,00 h). Enyhe emelkedő következett, majd szintgörbén haladtunk Pojána széléig. Útközben befagyott pocsolyákon csúszkáltak a gyerekek, de mi felnőttek is – már a gyerekesebbek.
Az üdülőtelepre most nem mentünk be, hanem Brassó felé vettük az irányt a sárga sávval jelzett úton. A lefele menetelésünk alatt gyorsan haladtunk. A gyerekek elől szó szerint szaladtak, mi utánuk – főleg akik elől voltunk – úgyszintén, aztán időközönként be kellett várnunk a csapat többi tagját. Balról megpillantottuk a régi utat, amely Brassó Pojanából ereszkedik alá a Salamonkő felé. Mi a völgy másik felén jöttünk le nagyon szép erdei utakon és örvényeken. Egyre lennebb érve már a Nap sugarai nem kényeztettek bennünket, így hideg volt. Egy jókora ereszkedő után leérünk a Salamonkőhöz. Megtekintjük mindkét hatalmas sziklát és a patak medrében óvatosan ereszkedünk be Brassó szélében, az autóbuszmegállóhoz (720 m / 17,10 h). Épp elértük az autóbuszt és egy átszállással szerencsésen visszatértünk a vasútállomásra. Ott elbúcsúztunk egymástól, mivel néhányan mikrobusszal utaztak haza. Néhányan megvártuk a Corona nemzetközi vonatot, amelynek egyik fülkéjében hazafelé utazásig fergeteges hangulatot teremtettek a gyerekek.
Köszönöm a kellemes hangulatú kirándulást, nagyon jó volt veletek lenni. Találkozzunk az elkövetkezőkben is!
Fotók itt
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése